MANUÁL NA FOCENÍ

 • Focení probíhá v ateliéru v Českých Budějovicích, v případě vhodného počasí venku či jiných domluvených prostorech. To kde se bude fotit je pouze o domluvě a přání zákazníka.

Nabízím kompletní služby, které k focení patří - mám svůj profesionální tým vizážistek a stylistek, které Vám se vším potřebným poradí. Pokud se chcete spolehnout pouze na sebe a mě jako fotografa přikládám pár potřebných rad:

 • Modelka přichází na focení ideálně nalíčená, pokud si nezvolí možnost kompletního profesionálního líčení (500Kč).
 • Modelka přichází na focení s upravenými vlasy – přirozené, rovné, vlny, kudrliny. Žádné účesy – culík apod. (vlasy čisté, umyté)
 • Modelka přichází s upravenými nehty.

Oblečení:

Oblečení je důležitou součástí celého výsledku a tak je potřeba přemýlšet nad tím co chci fotit. Po domluvě s fotografem je pak možné se o oblečení poradit dvěma způsoby (pokud si nevyberete možnost kompletního servisu v podobě stylistky, která vše zařídí za Vás). Tím způsobem je fitting, tzn. zkouška oblečení. Tu je možné provést dvěma způsoby. Klasický fitting spočívá v tom, že předvyberete několik outfitů na focení a dostavíte se na ateliér na zkoušku (termín o domluvě, nejčastěji však v den focení). Druhým způsobem je tzv. online fitting, který je mnohem jednodušší a časově úspornější. Stačí předvybrat outfity, vyfotit na mobilní telefon a fotografie odeslat na email či Facebook/Instagram. Poté Vám fotograf či stylistka poradí, které outfity přinést a co pozměnit.

 • Doporučení pro oblečení:
  • přemýšlejte nad tím co chcete fotit za fotografie, od toho se odvíjí i výběr outfitů
  • Ideálně si přineste s sebou: topy jednoduchých střihů, volné svetry, body, roláky, volné košile (může být bez rukávu, krátký i dlouhý rukáv), kožený křivák, jednoduché šaty, jednobarevné kalhoty, džíny a sukně (ideálně highwaisted), lodičky, boty na podpatku (mohou být různé sandálky), krajkový bralet, spodní prádlo atd.
  • Pravidlo: čím více oblečení, tím lépe. Budeme mít z čeho vybírat a vybereme to nejlepší. Pokud si vyberete set nafocení tři fotografií, vezměte alespoň o jeden-dva outfity navíc.
  • Pokud vlastníte nějaký zajímavý, extravagantní kousek, vezměte ho také.
 • Pokud modelka nevlastní žádné takové oblečení, je zde možnost zapůjčit si oblečení v butiku Simply the best. Oblečení si zde může po dohodě vypůjčit a po focení jej vrátit. Tato služba je v ceně focení! Oblečení je možné vybírat se stylistkou, která bude také přítomna u focení – v případě zájmu se obraťte na Barboru Pavlíkovou – tel. 720 425 103.

Aby byly fotografie co nejpovedenější, zkuste si před focením natrénovat pózy a výrazy. Inspirovat se můžete fotkami v mé galerii.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Odřeknutí termínu je možné 24 hodin předem. Pozdější odřeknutí termínu bez udání důvodu či nesplnění termínu je zpoplatněno polovinou smluvené ceny.

TÝM